Zář 11 2018

Krásy bavorského lesa

Články, Inzerce

Šumava je nádherné místo. A je jedno, zda zůstanete doma nebo vyrazíte do německé části. Právě Bavorský les je skvělým místem pro cyklistiku i pěší turistiku. Paleta různých zajímavých míst a možných činností je skutečně široká. Jedná se také o ideální dovolenou pro rodiny s dětmi. Nezapomeňte ale, že se nacházíte za hranicemi. Nutností je proto cestovní pojištění!

Co je Bavorský les? Především se jedná o velmi hornatý region, který se roztahuje od Regensburgu až po Passau. Část se nachází také u rakouských hranic. Najít tu můžete velké množství cyklotras a také sjezdových MTB tras. Do přírody jsou citlivě zasazeny ale i zábavní a zážitková centra, lázně nebo welnessová centra.

Pullman City

Vyloženě zajímavé chvíle můžete prožít v městečku, které by jako vypadlo z paralelní reality. Jedná se o věrné oživění ikonických amerických westernových měst. Najít ho můžeme u Eging am See v oblasti mezi Pasovem a Deggendorfem. Jedná se o velmi věrné oživení měst amerického jihozápadu. Najdete tu také mnoho restaurací a barů s vynikajícím mexickým jídlem a dalšími americkými pokrmy. Těšit se můžete i na speciální představení, kdy se městem prohánějí indiáni a bizoni.

Cyklostezka Adalber Stifter Radweg

Cyklostezka vede od Haidmühle u česko-německých hranic do Fürstenecku v Bavorském lese a je dlouhá celkem 48 kilometrů s převýšením 600 metrů. Povrch je celkem členitý, což znamená zvlněný terén s občasnými fyzicky náročnějšími nástrahami. Vůbec nejhezčí část trasy se nachází v úseku Jandelsbrunn – Waldkirchen. Pojedete po lesích, lučinách a objíždět dominanty jako vysoko položené kostely a vyhlídky.

Stromová stezka Baumwipfelpfad
Nejdelší stromová stezka na světě se nachází u obce Neuschönau. Dlouhá je až 1 300 metrů a lze jí projít za každého počasí. Výška je 44 metrů, což je ideální na výhled až k Alpám. Na stezce můžete plnit i různé tematické úkoly.

Pro více informací o pojištění pro osoby naleznete na https://ergo.cz.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup
Directory powered by Business Directory Plugin