baleni zbozi

baleni zbozi
SRP 31 2020

Jak zabalit zboží pro zákazníka? Návod ve třech krocích

Články, Inzerce

Pro zákazníka je důležité, aby mu zboží dorazilo ve 100% stavu. V tomto článku vám tedy ukážeme tři kroky, jak správně zabalit jakoukoliv zásilku.

Zabalení zboží může být velice problémové, zvlášť pokud s ním nemáte zkušenosti. V tomto článku jsme si pro vás připravili krátký návod o třech krocích, který vám s balením pomůže. Ukážeme vám, čemu se vyhnout a na co si dát pozor.

Není krabice jako krabice

Při balení zboží myslete především na obalový materiál. Zboží dávejte jen do nových krabic. U starých totiž hrozí jejich protržení nebo jiné poškození. Ani několikrát použité krabice by se už neměly používat, protože po prvním rozbalení ztrácí svoje ochranné vlastnosti. A u krabice přece chcete, aby zásilku dobře chránila. Pokud však nemáte jinou možnost, ujistěte se, že je krabice dostatečně pevná, bez děr a porušených spojů.

Jak vyplnit obsah?

Nemusí jít vyloženě o křehké zboží, ale u většiny zakázek se doporučuje použít výplňový materiál. Zabalení zboží do bublinkové fólie je naprosto ideální, můžete ale použít jiný pružný materiál. Dbejte na to, aby bylo zboží odděleno od rohů i od stěn. Použijte dostatečné množství materiálu, které zabrání poškození zboží i při méně šetrném zacházení. Jako výplň rozhodně nepoužívejte:

  • oblečení,
  • přikrývky,
  • ručník,
  • novinový papír.

Uzavření zásilky

Výběr krabice a její výplň máte za sebou. Teď vás čeká poslední krok balení zboží – správné uzavření balíku. Dejte si pozor na to, abyste krabici uzavřeli dostatečně silnou páskou. Postačí i taková s 5cm šířkou, rozhodně se ale nebojte použít i širší. Oblepte všechny hrany a víka krabice. Otvory v obalu pevně zafixujte a viditelně zabezpečte proti samovolnému otevření.

Dobrým pomocníkem je také smršťovací fólie. Ta vám pomůže dokonale fixovat i nerovné a nepravidelné atypické zboží. Navrch můžete přidat potištěnou firemní pásku. Nezapomeňte zásilku označit adresou a jménem zákazníka, ale také odesílatele.


Jak bude reklama vypadat?
-
Kup si reklamu pod tímto článkem jen za 50 Kč
Zobrazit formulář pro nákup